LAMİNE PARKE

Balıksırtı Lamine Parke

Nemesis

Nemesis

Balıksırtı Lamine Parke / Meşe Lamine Parke

Erebos

Erebos

Balıksırtı Lamine Parke / Ceviz Lamine Parke

Nemesis

Balıksırtı Lamine Parke / Meşe Lamine Parke

Erebos

Balıksırtı Lamine Parke / Ceviz Lamine Parke

 Balıksırtı Parke

Balıksırtı parke özellikle iç mekan içerisinde ahşap yer ve zemin kaplaması olarak tanımlanmaktadır. Balıksırtı parkelerin sıklıkla tercih edilmesinin en büyük sebebi tamamen doğal ve estetik, aynı zamanda oldukça uzun ömürlü olması şeklinde sıralanmaktadır.

Balıksırtı Parke Nedir?

Balıksırtı Parke Meşe, Ceviz ve İroko gibi sert ve değerli ağaçlardan oluşan ve birçok farklı renk seçeneklerinde üretilebilen lamine parkenin bir döşeme türüdür. Parke şekli balıksırtı şeklinde birbirine 90 derece açıyla döşenmesi sebebiyle bu ismi almıştır. Balıksırtı parke alt katmanı kontrplak üst katmanı değerli sert ağaçtan üretilen bir malzemedir. Dikdörtgen şeklinde kesilen balıksırtı parkeler birbiri ile balıksırtı deseni şeklinde döşenmektedir. Balıksırtı parke diğer parke türlerine oranla dar ve kısa uzunluktadır. Şekil olarak yer döşemesinde zemini geniş göstermesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Balıksırtı Parke Fiyatları

Balıksırtı Parke fiyatları istenilen özellikler, metrekare, renk ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Balıksırtı parke m2 fiyatları uygulama istenilen yerin durumuna, zemine ve istenilen malzemeye göre değişir. Metrekare olarak satılmakta olup ayrıca işçilik istenmesi halinde ayrıca döşenmesi konusunda fiyat belirlenmektedir.

Balıksırtı Parke Özellikleri

Balıksırtı Parkeler genel anlamda temizliği kolay ve hijyen konusunda oldukça sağlıklı, zemin döşemesi uzun ömürlü olan malzemelerden oluşmaktadır. Balıksırtı Parke için ön plana çıkan ve tercih edilmesine sebep olan özelliği tamamen doğal olması ve yerden ısıtma sistemine uygun olmasıdır. Ayrıca pürüzsüz bir zemin döşemesi söz konusu olması nedeniyle kolay temizlenebilir olması, anti alerjik özelliklere sahip olması balıksırtı parkede diğer önemli tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Parke çeşitleri kullanılmasının diğer önemli bir özelliği döşenen zemini geniş göstermesi ve desenlerinin zarif olması nedeniyle balıksırtı parke sıklıkla tercih edilmektedir. Parke özelliklerine detaylarına bakılacak olursa;

– Balıksırtı parke tamamen doğal bir zemin kaplama malzemesidir.

– Balıksırtı parke uzun ömürlü ve yıllarca rahatlıkla kullanma imkanı sunmaktadır.

– Balıksırtı parke sistire yapılarak uzun yıllar kullanılabilmektedir.

– Balıksırtı parke hafif ve içerisinde ağır kimyasalların bulunmadığı temizlik malzemeleri veya parke temizlik ürünleri ile kolaylıkla temizlenebilir özellikleri belirlenmektedir.

– Balıksırtı parkeler geniş perspektif ve görüş açısı sağlayan ve döşenen mekanı hoş ve zarif özellikler barındırmaktadır.

– Balıksırtı parkeler her gelire bütçeye uygun, balıksırtı parke çeşitleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

– Balıksırtı parke montaj aşamasında birbirini kilitleyecek tarzda yani geçmeli sistem ile bağlanarak montajı gerçekleştirilmektedir.

– Balıksırtı parkede özel tasarım parke grupları, sadece kullanıcının özel isteği karşılığında üretilmekte ve kişiye özel tasarım parke adı verilmektedir.

Balıksırtı parkelerin kesim ölçüleri değişmektedir. Çalışılacak olan mekana göre öncelikle ölçü alımı yapılmaktadır. Ardından kesim ölçüleri uzman ekip tarafından hesaplamaları yapılarak kesimleri gerçekleştirilmektedir.

Farklı ölçülerde lamine balıksırtı parkeler farklı renklerde tüketicilere alternatif olarak sunulmaktadır. Kurulumu ve döşenmesi uzmanlık istemektedir bu sebeple mutlaka uzman bir ekip ile görüşülmesi ve uygulamanın bu ekip tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Balıksırtı Parke Kullanım Alanları

Balıksırtı parkeler geleneksel ve modern motifler ile üretilmektedir. Modern konsept ile inşa edilen evlerin zeminlerinde balıksırtı parke modelleri ile döşenmektedir. Daha öncesinde sadece konutlarda döşemeleri yapılırken artık ticari alanlarda da döşemeler balıksırtı parke olarak tercih edilmektedir. Parkelerin kalınlığı yaklaşık 15mm dir. Balıksırtı parkelerin döşenmesi konusunda zeminin düz bir alan olması gerekmektedir. Aksi takdirde balıksırtı parkede aralıklarında boşluklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle uzman ekip ile çalışılması tavsiye edilmektedir.

Balıksırtı parkeler Meşe, Ceviz ve İroko parkeler olmak üzere farklı ağaç seçeneklerinde üretilmektedir. Meşe balıksırtı parkeler doğal rengi açık tonda olduğu için üzerine çok farklı skalada renk seçeneği kabul etmektedir. Ceviz balıksırtı parkeler ise koyu renk kategorisine girdiğinden dolayı üzerine sadece şeffaf veya koyu renkleri kabul etmektedir. İroko ve sapelli gibi egzotik sınıfa giren ağaç türlerinde ise şeffaf renkler daha uygun olmaktadır.